Covid-19 Hasta Bakıcısı Hizmetleri

Covid-19 Hasta Refakatçisi

Firmamızı arayarak erkek refakatçi ya da kadın refakatçi için size hemen bir görevli yönlendirmemizi sağlayabilirsiniz. Erkek ve kadın hastaların kişisel bakımını da yapabilecek ve hem evde hem de hastanede refakatçi olarak görev yapabilecek deneyimli bakıcılar kadromuzda yer alıyor. Firmamız bünyesinde görev yapan refakatçilerin tümünü son derece titiz bir değerlendirme safhasının ardından kadromuza dahil ediyoruz.

Hasta Refakatçi Personellerinin Görevleri

  • Bakıcı Hastanızın ve/veya Yakınınızın her türlü  kişisel bakımı ile  günlük temel ihtiyaçlarının yerine getirmelidir.
  • hastanızın ve/veya Yakınınızın hastalığına göre davranış sergilenmesi.
  • Hasta Bakıcı hastanızın ve/veya Yakınınızın doktoru tarafından verilen ilaçların zamanında verilmesi.
  • Hasta Bakıcı hasta ve/veya  Yakınınızın temel ihtiyaçlarının gidermesi ( vücut temizliği , yemek yemesi, hastanızın altı Alınıyorsa altının bezlenmesi dahil ).
  • Hasta Refakatçisi hasta ve/veya Yakınınızın yürüyebiliyor ise yürümesine yardımcı olunması ve sohbet edilerek  düzgün iletişim kurulması.
  • korona Hasta Refakatçisi hasta ve/veya yaşlınızın doktorunun verdiği bir beden egzersizi varsa o beden egzersizlerinin doktorunuzun gösterdiği ve önerdiği şekilde  yaptırılması.
  • Hasta Refakatçisi hasta ve/veya yaşlınızın  evinde veya hastane ortamında  günlük temizliğin yapılması.
  • Hasta Bakıcı yapılacak tüm Bakıcı hizmetleri bir plan dahilinde ve hasta ve/veya yaşlı  yakını ile irtibatlı olarak planlanır ve yapılır.
  • Hastane Başlayarak Evde Devam Etmektedir.

Sıkça sorulan Sorular

Bakıcı ihtiyaçlarınıza personelimiz hemen başlayabilir ancak özel durumlarda başla tarihi aile tarafından ileri bir tarihe ertelenebilir.
Yaşlı bakımı ve hasta bakıcı  ekibimizin görevleri önceden tanımlıdır. Ancak ek görevler için aile ortak kararlar alınmaktadır.
Bakıcı fiyatları birçok kritere göre değişkenlik göstermektedir. Bakıcı hizmetinin yatılı ve yatısız olması, çocuk veya bebeğin yaşı, hasta bakıcı görevlendirilecek ise hastanın durumu, ailenin temizlik talepleri ve ek bakıcılık taleplerinizde Umut Danışmanlık ve Hasta Bakım Hizmetleri olarak değerlendirerek ücretlendiriyoruz.
Bakıcılarımızın görev tanımları önceden belirlenerek belirli kurallar çerçevesinde bakıcılık görevini yapmaları sağlanmaktadır. Aile tarafında bakıcının bakıcılık için gerekli olan ihtiyaçları alması ve sürdürmesi görev ve kurallar olarak tanımlanır.
Bakıcı hizmetlerimizde bakıcılarımızın görevleri dışında talepler değerlendirilerek ev temizliği veya yemek te yapmaktadır.
İlk olarak bakıcılarımız ile, aile başvurunuz ve bir takip çağrısı ile sizi ve ailenizi yakından tanıyoruz.
Adana'da bakıcı ihtiyaçlarınızda Umut Danışmanlık ve Hasta Bakım Hizmetleri resmi ofisinde bakıcı ve aileyi görüştürerek taleplerin uyuşması noktasında çalışma yapıyoruz.